Jsme česká firma, která po několikaletém výzkumu uvedla na trh celosvětově první doplněk stravy na bázi hmyzí složky. Věříme, že hmyz je superpotravina budoucnosti, která má velký význam pro lidské zdraví, je i ekologicky udržitelná a zejména v podobě cvrččích chipsů velmi chutná.

Od roku 2017 se dennodenně zabýváme řešením globální krize v potravinářství. Poslední 2 roky jsme strávili vývojem světově prvního suplementu na bázi hmyzí složky a v budoucnu plánujeme mnohem více.


V rámci spolupráce s Mendelovou univerzitou v Brně jsme ve hmyzu objevili skrytý potenciál zasahující téměř do všech průmyslových odvětví a chceme ho světu představit jako nejlepší alternativu zdroje potravy pro celou planetu.

NÁŠ TÝM

Adam Dostál
CEO & Technical research

Samir Ahmad

Samir Ahmad
Project manager

Tomáš Andrlík
Marketing & product manager

MOŽNOSTI VYUŽITÍ HMYZU

Existuje nespočet způsobů, jak nám může být hmyz k užitku, podívejte se na ty nejvíce časté.

jídlo

Jídlo pro lidi

V současné době je nám známo přes 2000 známých druhů jedlého hmyzu, na kterém si každý den pochutnává přes 2 miliardy lidí, ze 120 zemí světa. Hmyz při konzumaci nezanechává žádné zbytky a je dobře stravitelný, výživný a zdravý. Z hmyzu je možné vytvořit proteinové tyčinky, sušenky, cereálie, chipsy nebo těstoviny.

léky

léky z hmyzu

Hmyz nebo extrakty z hmyzu byly využívány po tisíce let, a pomáhají se spoustou zdravotních problémů. Tento obor se nazývá entomoterapie. Dnes se hmyz využívá především v tradiční čínské medicíně.Hmyz nám může pomoci v boji proti rakovině, depresím, zánětům, srdečním poruchám, nebo refluxním chorobám jícnu.

kosmetika

kosmetika z hmyzu

Hmyz se pro své regenerační účinky může stát velmi užitečnou složkou pro výrobu kosmetických výrobků. Již dnes se z hmyzu vyrábí například rtěnky. Extrahované části hmyzu mohou sloužit na výrobu pleťových krémů a mastí. Z hmyzu lze vyrábět také zubní pasty a šampony.

krmivo

KRMIVO pro zvířata

Hmyz je tradičním zdrojem potravy pro zvířata, a to již miliony let. Existuje mnoho výhod pro využívání hmyzu v krmivech, včetně výživových hodnot a šetrnějších dopadů na životní prostředí. Krmivo lze využít jak pro hospodářská zvířata, tak i pro naše domácí mazlíčky ve formě granulí.

recyklace

recyklace odpadu

V EU se ročně vyhodí 90 miliónů tun potravin (180 kg na obyvatele za rok). Tento organický odpad se většinou dál nezpracovává. Kdybychom ho recyklovali hmyzem, tak můžeme 100 tun organického materiálu přetvořit až na 22 tun hmyzu. Ten se dále může využít jako krmivo pro zvířata. Vyprodukované exkrementy se dále dají použít jako velmi kvalitní hnojivo.

plasty

boj proti plastům

V boji s plastovým odpadem nám může pomoci moučný červ. Je totiž schopný strávit polystyrén, aniž by se mu něco stalo. Uvnitř střev má speciální mikroorganismy, které jsou schopné ho biodegradovat. Odpad, který moučný červ produkuje je rozložitelný a bezpečný, a to jak pro rostliny, tak i půdu.

SPOLUPRACUJEME

Mendelova univerzita