Naše cesta

Jsme tým mladých lidí a od roku 2017 se dennodenně zabýváme řešením globální krize v potravinářství. Poslední dva roky jsme strávili vývojem světově prvního suplementu na bázi hmyzí složky a v budoucnu plánujeme mnohem více! V rámci spolupráce s Mendelovou univerzitou v Brně jsme ve hmyzu objevili skrytý potenciál zasahující téměř do všech průmyslových odvětví a chceme ho světu představit jako nejlepší alternativu zdroje potravy pro celou planetu.

NÁŠ TÝM

Adam Dostál
CEO & Technical research

Samir Ahmad

Samir Ahmad
Project manager

Tomáš Andrlík
Marketing & product manager

MOŽNOSTI VYUŽITÍ HMYZU

Existuje nespočet způsobů, jak nám může být hmyz k užitku a jak chceme hmyz využívat.

jídlo

Jídlo pro lidi

V současné době je nám známo přes 2000 známých druhů jedlého hmyzu, na kterém si každý den pochutnává přes 2 miliardy lidí, ze 120 zemí světa. Hmyz při konzumaci nezanechává žádné zbytky a je dobře stravitelný, výživný a zdravý. Z hmyzu je dnes možné vytvořit proteinové tyčinky, sušenky, cereálie, chipsy, nebo těstoviny.

léky

léky z hmyzu

Hmyz, nebo extrakty z hmyzu byly využívány po tisíce let, a pomáhaly nám se spoustou zdravotních problémů. Tento obor se nazývá entomoterapie. Dnes se hmyz využívá především v tradiční Čínské medicíně, ale i v Evropě jsme měli zkušenosti s léčbou zdravotních problémů za pomocí hmyzu.
Hmyz nám může pomoci v boji proti rakovině, depresím, zánětům, srdečním poruchám, nebo refluxním chorobám jícnu.

kosmetika

kosmetika z hmyzu

Hmyz se může stát dokonalou složkou pro výrobu kosmetických výrobků. Již dnes se z hmyzu vyrábí například rtěnky.
Extrahované části hmyzu mohou sloužit na výrobu pleťových krémů a mastí. Z hmyzu lze vyrábět také zubní pasty a šampony.
Hmyzí extrakty májí výborné regenerační účinky, takže kosmetické výrobky budou ideální cestou jak hmyz tímto způsobem dále využívat.

krmivo

KRMIVO pro zvířata

Hmyz je tradičním zdrojem potravy pro zvířata již miliony let.
Existuje mnoho výhod pro využívání hmyzu v krmivech, včetně výživových hodnot a šetrnějších dopadů na životní prostředí.
Krmivo lze využít jak pro hospodářská zvířata, tak i pro naše domácí mazlíčky ve formě granulí. Již dnes je v České republice využíván krmný hmyz ve velkém množství pro plazi a ještěry.

recyklace

recyklace odpadu

V Evropské unii se ročně vyhodí 90 miliónů tun potravin, což je 180 kilogramů na obyvatele za rok. Tento odpad se už většinou dál nezpracovává. Kdybychom organický odpad recyklovali hmyzem, tak můžeme 100 tun organického materiálu přetvořit až na 22 tun hmyzu, který se dále může využít jako krmivo pro zvířata.
Exkrementy produkované hmyzem se dají dokonale využít jako velice kvalitní hnojivo v zemědělství a zahradnictví.

plasty

boj proti plastům

V boji s plastovým odpadem nám může pomoci moučný červ. Je schopný strávit polystyrén, aniž by se mu něco stalo. Uvnitř střev má speciální mikroorganismy, které jsou schopné biodegradovat polyethylen. Odpad, který moučný červ produkuje je rozložitelný a bezpečný jak pro rostliny, tak i půdu. Být schopni najít další druhy hmyzu, které dokáží bezpečně degradovat plastový odpad, je obrovský potenciál a šance, jak se zbavit plastového znečištění, se kterým se dnes potýkame.

SPOLUPRACUJEME

Mendelova univerzita