Hmyz bude jídlo budoucnosti !

Začněme fakty, které známe. K dnešnímu dni je na světě více než 7,7 miliardy lidí. Přičemž 0,8 miliardy z nich trpí podvýživou a z nich 30 000 lidí každý den zemře z důsledku hladu.

Do roku 2050 bude mít naše planeta o 2 miliardy lidí více.

Vzhledem ke klimatickým změnám, znečištění životního prostředí a mnohdy velké náročnosti na pěstování plodin a chovu hospodářských zvířat bude trpět hlady a umírat na podvýživu více a více lidí.

Svět je nucen nacházet i jiné alternativy k běžným potravinám.

Jedním východiskem, jak předejít případným hladomorům ve světě je hmyz.

Ano, zní to neuvěřitelně, ale je tomu tak. Na Zemi existuje 1400 druhů jedlého hmyzu.

Využití hmyzu jako potravy se říká odborně Entomofágie.

Využití hmyzu je známé tisíce let zejména v Africe, Latinské Americe a v jihovýchodní Asii a postupem času se rozšířilo do celého světa. Velkému boomu došlo Ve Spojených státech amerických.

Hmyz se může konzumovat živý, ale nejčastěji se různě tepelně se upravuje. Výborní jsou například smažení cvrčci na másle, kteří chutnají po oříšcích, švábi po škvarcích a saranče chutná jako popcorn.

Jedlý hmyz je bohatý na živočišné proteiny, některý je bohatý na tuky, jiný zase nízkotučný a je tak vhodný pro lidi, kteří hledají nízkokalorické potraviny, aby si udrželi linii. Obsahuje také vitaminy B2, B12,  esenciální aminokyseliny, vlákninu a například i železo a vápník.

Výhodou jedlého hmyzu je snadný chov, který není náročný na místo, potravu a nezatěžuje životní prostředí. Na rozdíl od běžné hospodářských zvířat, kde činí až 40% živé hmotnosti nevyužitelný odpad, tak z hmyzu žádný odpad není.

V dnešní době si již můžete koupit z jedlého hmyzu hmyzí mouku například (cvrččí mouku) a používat jí jako běžnou na vaření a pečení, ale i výrobky připravené z hmyzu nebo ze zpracované hmyzí mouky. Velmi populární jsou různé proteinové tyčinky pro sportovce a další výrobky.

Jedním z těchto výrobků je GRIG Podpora imunity. Jak už napovídá název, tak je tento výrobek vhodný pro oslabenou imunitu, pomáhá snižovat míru vyčerpání a únavy, přispívá k tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, podporuje energetický metabolismus, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem a je velmi vhodný při rekonvalescenci po nemocích a úrazech.

Výrobek GRIG Podpora imunity je prodáván v balení po 90 kapslích.

Díky tomu, že se jedná o výrobek v kapslích, tak je vhodný pro každého, kdo by se například bál nějaké pro něj netypické chuti. Kapsle jsou chuťově neutrální. Stačí je pouze zapít dostatečným množstvím vody a pomůžete tak svému zdraví.

Pojďte s námi nastartovat budoucnost. Hmyz se nemusí stát hned vaší hlavní stravou, ale může být výborným doplňkem stravy pro vaše zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *